Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Nová výstava v Urban centru představuje úspěchy a plány Brněnské metropolitní oblasti

09.11.2018
Jaké obce tvoří Brněnskou metropolitní oblast, na jakých tématech spolupracují a co se už podařilo zrealizovat? Na tyto otázky odpovídá nová výstava VÍC NEŽ JEN BRNO. Ke zhlédnutí bude v Urban centru ode dneška do konce listopadu.

Výstavu přibližující projekty, které vznikly díky spolupráci Brna a okolních obcí, zahájila vernisáž včera v podvečer. Prezentovat se tu bude například cyklostezka mezi Kuřimí a Lipůvkou, díky které se místní snadněji a bezpečněji dostanou do zaměstnání, nebo modernizace dopravy v okolí Zvonařky a Dornychu. „Dopravní rozvoj lokality Jižního centra je příkladem integrovaného řešení, při kterém dojde k modernizaci autobusového nádraží Zvonařka a nově se vyřeší doprava na ulici Plotní a Dornych. A když už bude území rozkopané, vymění brněnské Teplárny parovodní potrubí, které nahradí modernějším a ekologičtějším horkovodním. Takto si představujeme integrované řešení, protože všechny akce se podařilo časově i věcně sladit i díky financování pomocí nástroje ITI,“ říká vedoucí Oddělení řízení ITI a metropolitní spolupráce MMB Petr Šašinka.

V průběhu výstavy se mohou návštěvníci těšit na doprovodný program například v podobě různých přednášek pro studenty i veřejnost. Jejich termíny budou zveřejněny na webových stránkách urbancentrum.brno.cz a iti.brno.cz.

Výstava bude přístupná do 30. 11. zdarma každý všední den od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 18.00.

Aktuálně z Brněnska