Babiš vzkazuje do Brna: Jste podrazáci!

09.10.2018
Ilustrační foto
Nejenom v Praze, ale nakonec ani v našem druhém největším městě Brně nebude ANO vládnout. Přitom ještě včera to vypadalo, že v jihomoravské metropoli se vytvoří široká superkoalice, v které bude vítězné ANO společně s ODS, KDU-ČSL a ČSSD.

Jenže dnes je všechno jinak. Místo hnutí ANO budou v koalici Piráti. Primátorkou by se měla stát lídryně kandidátky ODS Markéta Vaňková. „Do včerejšího večera jsme jednali s hnutím ANO na širší koalici. Nicméně během dnešního dne se otevřela jiná varianta, kterou považuji za lepší a více respektuje vůli voličů naší strany,“ sdělila Vaňková. Podle ní bude možné se s Piráty spíše dohodnout na důležitých bodech, jako jsou koordinace dopravních staveb, rezidentní parkování, bytová výstavba, územní plánování či podpora seniorů.

Spokojení jsou samozřejmě Piráti, kteří tak nemusí být v opozici s SPD. "Našli jsme širokou shodu na našich hlavních třech tématech – zásadní změně rezidentního parkování, prosazení povinnosti otevřenosti výběrových řízení pro veřejné zakázky malého rozsahu a pokračování v participaci veřejnosti,“ prohlásil Tomáš Koláčný z Pirátů.

V táboře hnutí ANO jsou z toho rozladění. „Bohužel přišel bezprecedentní podraz, místní kmotři se vracejí,“ nebral si servítky předseda Andrej Babiš.
Naopak předseda Pirátů Ivan Bartoš nechce moc situaci v Brně komentovat: „Je to mimo mou kompetenci. Těžko to mohu hodnotit, neznám přesně situaci v Brně."
Předseda ODS se k tomu rád na svém twitteru naopak vyjádřil. "Jsem velmi rád, že v Brně došlo k rychlému utvoření koalice změny v čele s Markétou Vaňkovou. Bude skvělou primátorkou. ODS je skutečnou alternativou k ANO. Děláme, co jsme voličům slíbili."

Aktuálně z Brněnska